Hotel Rudolf II

 

 

VÁŽENÝ KLIENTI. HOTEL JE MOMENTÁLNĚ UZAVŘENÝ.

PŘIPRAVUJEME PRO VÁS ZCELA NOVÉ KATEGORIE I POČTY POKOJŮ.

VELMI DĚKUJEME ZA VAŠE POCHOPENÍ!

INFORMACI O ZNOVUOTEVŘENÍ UVEŘEJNÍME VČAS.

 

 

Proč právě název Rudolf II?

 


 

Máme zkrátka rádi historii, protože náš hotel je s historií neodmyslitelně spjat. A kdo by nechtěl ochutnat kouzlo elixíru mládí, který patří právě k Rudolfu II? Elixír mládí sice u nás neochutnáte, ale naše léčení může působit jako elixír.

Náš hotel nabízí nejen služby hotelové, ale především lázeňské. Vlastní balneocentrum nabízí hostům různé druhy procedur dle předpisu lékaře i k dokoupení.

Hotel převzali 28.12.2016 noví majitelé. Od ledna 2017 hotel prochází změnami. Krok za krokem se vylepšuje. Postupem času hotel projde rekonstrukcí, bude se opravovat, zlepšovat služby i vybavení. Pro naše klienty se snažíme především vytvářet rodinnou atmosféru a pohodu, aby se každý klient cítil u nás jako doma.

 

Budeme velmi rádi, pokud k nám zavítáte.

Rudolf II

Rudolf II., třetí dítě Maxmiliána II a jeho sestřenice Marie Španělské, byl posledním českým panovníkem sídlícím trvale v Praze.

Byl to římský císař, král český, uherský a chorvatský, markrabě moravský a arcivévoda rakouský z dynastie habsburské.

V roce 1583 přesunul své bydliště a císařský dvůr do Prahy.Po dlouhé době učinil z Prahy opět sídelní město královského dvora.

Rudolf II. věřil v astrologii a alchymii. Sezval do Prahy významné astronomy z celé Evropy a Praha se stala významným střediskem vědy.

Rudolf zemřel 20.1.1612 a je pohřben v pražské katedrále svatého Víta. Protože nebyl ženatý, nezanechal žádné legitimní potomky.

 

 

Pro dotaz či rezervaci pobytu využijte, prosím, níže uvedený formulář: